Pages Menu
Categories Menu

Najpopularniejsze strony internetowe

Najpopularniejsze strony internetowe Przykładami są leasing finansowy, pożyczki bez regresu, podatku Haven (państwo lub wyznaczonej strefy, która ma niską lub żadną podatkami lub bardzo skryte banki i często ciepły klimat i piaszczyste plaże, które czynią go atrakcyjnym dla cudzoziemców nastawionych na unikanie opodatkowania oraz evasion) „inwestycje” i umarzalne akcje uprzywilejowane.prawo jazdy gdańsk polityka niskich podatkach realizowane przez niektóre kraje, w nadziei na przyciągnięcie zagranicznych firm i kapitału nazywa konkurencji podatkowej, która może zapewnić bogaty grunt pod arbitraż. Ekonomiści zwykle sprzyjają konkurencji w jakiejkolwiek formie. Ale niektórzy twierdzą, że konkurencja podatkowa jest często polityka żebraka-thy-sąsiada, który może zmniejszyć podstawę opodatkowania innego kraju lub zmusić go do zmiany asortymentu podatków, lub zatrzymać go opodatkowania w sposób chciałaby.

Ekonomiści, którzy sprzyjają konkurencji podatkowej często cytują 1956 artykuł Charlesa Tiebout (1924/68) pod tytułem „Czysta teoria Wydatki lokalne”. W tym twierdził, że w obliczu wyboru różnych kombinacji usług podatkowych i skarbowych podatnicy będą wybierać, aby zlokalizować gdzie się najbliżej mieszaniny chcą. Różnice w stawkach podatkowych pomiędzy różnymi krajami są dobre, ponieważ dają podatnikom większy wybór, a tym samym większe szanse na bycie spełnione. To również kładzie nacisk na rządy, aby były skuteczne. Tak więc środki mające na celu harmonizację podatków są złym pomysłem. Istnieje co najmniej jeden duży zastrzeżenie tej teorii. Tiebout zakłada, najważniejsze, że podatnicy są bardzo mobilne i zdolne do poruszania się wszędzie tam, gdzie ich korzystną kombinacją podatków i świadczeń jest w ofercie.

Konkurencja podatkowa może utrudnić redystrybucję od bogatych do biednych poprzez system podatkowy poprzez umożliwienie bogaci, aby przejść do miejsca, gdzie podatki nie są redystrybucyjny.
Wpis zawdzięczamy